Novalja

Region: 

Známé letovisko NOVALJA nabízí možnost aktivního odpočinku s mnoha možnostmi. Městečko je situováno v zátoce otevřené k volnému moři a plné zeleně a středomořské vegetace. Přírodní krásy Novalje jsou nejvýraznější na jejích překrásných plážích, které si vás získají svým čistým tyrkysovým mořem. Mezi nimi se zvlášť zdůrazňuje pláž Zrče jako jedna z největších a nejhezčích pláží na Jadranu, kde se můžete pobavit i v noci. Díky svým zvlášním přírodním vlastnostem, ekologickým standartům a zařízení, pláže Zrče, Straško a Planjka (Trinćel - Stara Novalja) získaly Modrou vlajku. Novalja má dlouhou a bohatou minulost o čemž svědčí četné pozůstatky antických staveb. Jednou z nejznámějších je jedinečný 1042 m dlouhý podzemní antický vodovod z 1. století ("Italova dira"), vytesán lidskýma rukama do živého kamene. Tímto vodovodem kdysi tekla voda z novaljského pole do Novalje. Zbytky tří raně křesťanských bazilik, relikviář z 4. stol. n.l., kostelíků ze středověku a ostatní četné nálezy jsou svým způsobem pečeti, které svědčí o nepřerušované niti života na tomto území.
K úplnému zážitku a spravedlivému vztahu vůči všem smyslům vám nabízíme některou z domácích specialit. Známé pažské jehněčí, ryby a jídla z mořských plodů jsou výborným doporučením. A především - pažský sýr!
Večerní vycházky a zábavu do pozdních hodin můžete najít v některém z blízkých disco a nočních klubů, zvláště na pláži Zrče.
Novalja je také nazývána chorvatskou Ibizou. Diskotéky na pláži, bary otevřené 24 hodin denně a spousta dalších možností zábavy - to je to, čím Novalja láká mladé lidi z celé Evropy.

Ubytování Novalja